Stajnia

Nasza stajnia to kameralny ośrodek, w którym mamy miejsce dla 17 koni. W naszej stajni jest widno i przestronnie. Mamy szerokie korytarze, swietliki w dachu i otwierane okna w każdym boksie. W zimie jest ciepło, a w lato panuje przyjemny chłód - to dzięki pokryciu dachowemu firmy Ruukki (płyta warstwowa z grubą warstwą poliuretanu w środku) i powdójnym drzwiom z tzw. „wiatrołapami" (znajdziecie je też we wszystkich starych stadninach).

Projektując obiekt mieliśmy na uwadze dwie rzeczy: funkcjonalność użytkową stajni (stąd też przy każdym boksie uchwyty na derki i kantary, oraz dużo przestrzeni gospodarczej) i funkcjonalność estetyczną. Chcemy się tutaj czuć dobrze - jak w „domu".

Hala

Pracujemy na hali o wymiarach 20m x 60m i podłożu z piasku kwarcowego (sławetny piasek z Bolesławca o fantastycznych właściwościach zagęszczania się pod wpływem wody). Światło wpada do hali nie tylko przez świetliki w kalenicy, ale również duże okna, przez które widać padoki. Mamy też okna w ścianie oddzielającej halę od stajni oraz części klubowej - milej się pracuje mając kontakt ze światem zewnętrznym.
Dla zapewnienia komfortu treningów hala jest codziennie równana i regularnie nawadniana.

Plac

Przy sprzyjającej pogodzie pracujemy na placu zewnętrznym, który jest usytuowany przed stajnią. Plac ma elastyczne podłoże i tak jak nasza hala jest regularnie nawadniany i codziennie równany.

Sala klubowa

W przestronnej sali klubowej mamy kominek i kącik kuchenny. Dużo naturalnego światła; widok na plac i karuzelę; no i okna na halę. Jest też część biurowa, gościnna i mieszkalna - w sumie ponad 350 mkw przestrzeni.

Lonżownik i Karuzela

W codziennej pracy z końmi korzystamy z lonżownika oraz karuzeli (4 boksy), obydwa o średnicy 18m. Zarówno w lonżowniku jak i w karuzeli jest podłoże z kory.

Pomieszczenia gospodarcze

Niemal jedna trzecia naszej stajni to przestrzeń gospodarcza, której (jak wszyscy dobrze wiemy z własnego doświadczenia) nigdy nie za wiele. Mamy przestronną siodlarnię, magazyn (na derki, czapraki, paki i pozostały sprzęt), paszarnię, pralnię, oddzielne pomieszczenie na gniotownik, przygotowalnię, solarium i oczywiście myjkę.

Padoki

Tuż za stajnią mamy padoki dla „sportowców" (wymiary 20m x 20m). Na pozostałej części terenu są duże padoki - łącznie ok. 3 ha. Na wiosnę planujemy przystosować kolejne 2 ha.

 
Facebook