Marek Głuchowski

Profesjonalnie związany z końmi od 1977 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w stajniach polskich, a także w prestiżowych stajniach zagranicznych. Zawodnicy trenowani przez niego startowali w zawodach krajowych i międzynarodowych, zajmując czołowe lokaty (CDI Kreutal/Austria, Hagen, Munster/Niemcy).

W karierze trenerskiej w konkurencji ujeżdżenia posiada medale zdobyte przez jego zawodników w Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych (junior, młody jeździec, senior). Jego wychowankowie kilkakrotnie startowali w Mistrzostwach Europy (Dania, Belgia, Anglia). Konie przygotowywane przez Marka Głuchowskiego wygrywały Mistrzostwa Polski Młodych Koni (np. czempionaty koni 6-letnich - Cezar, Cinzano).

Licencjonowany instruktor PZJ.

Anna Maria Weber

Jestem studentką IV roku prawa na Uniwersytecie Warszawskim i od dziewięciu lat startuję w zawodach ujeżdzeniowych.

Moja przygoda z jeździectwem zaczęła się od woltyżerki kiedy miałam 6 lat. Później w 1999 roku rozpoczęłam starty w zawodach w dyscyplinie skoków przez przeszkody na swoim pierwszym koniu - klaczy Czama. W 2000 roku rozpoczęłam ujeżdżeniowe treningi z panią Anna Piasecką, która poprowadziła mnie do moich największych sukcesów i spowodowała że zakochałam się w ujeżdżeniu. W 2001 roku rodzice kupili mi trzyletniego ogiera Noryt, który do dziś jest moim podstawowym koniem i umożliwił mi osiągnięcie licznych sukcesów. Wspólne starty z Norytem rozpoczęliśmy w roku 2002 w konkursach dla Młodych koni. W roku 2004 zdobyłam pierwszą lokatę w Pucharze Polski Juniorów, złoty medal Mistrzostw Warszawy, IV miejsce Mistrzostw Polski oraz pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Młodych Koni w kategorii koni 6-letnich. W następnym roku udało mi się razem z Norytem zdobyć brązowy medal Mistrzostw Polski, wygrać 6 zawodów ogólnopolskich oraz wystartować w kolejnych Mistrzostwach Europy.

Po udziale w Mistrzostwach Europy w 2007 roku nawiązałam współpracę ze znanym niemieckim szkoleniowcem - Johannem Hinnemannem. Spędziłam wakacje w Niemczech trenując pod jego okiem i przygotowując się do Mistrzostw Polski, na których zdobyłam złoty medal. Rok 2008 spędziłam z małymi przerwami prawie cały w Niemczech biorąc udział w zawodach krajowych, międzynarodowych jak i Mistrzostwach Europy. Mistrzostwa Polski 2008 ukończyłam na czwartej lokacie. Obecnie trenuję pod okiem pana Marka Głuchowskiego przygotowując się do debiutu w konkursach Grand Prix na Norycie w 2010 roku.

Małgorzata Stułka

Moja fascynacja końmi spowodowała, że po podstawówce zdecydowałam się na naukę w Zespole Szkół Rolniczych. To tylko umocniło moją więź z tymi zwierzętami. W okresie szkolnym miałam okazję doskonalić swoje umiejętności jeździeckie oraz próbować sił w powożeniu. Wielokrotnie uczestniczyłam w lokalnych zawodach jeździeckich.

W roku 1998 wyjechałam do stajni Holga Finken, znanego niemieckiego zawodnika dyscypliny ujeżdżenia, gdzie zetknęłam się po raz pierwszy ze światowym, profesjonalnym sportem jeździeckim. Odbywałam tam praktyki jako luzak. Nie myślałam wtedy, że będzie to mój zawód lecz tylko krótki epizod w moim życiu. Ogromne wrażenie wywarły na mnie słynne zawody CDI w ujeżdżeniu w Verden, na których miałam okazję się znaleźć. W 2005 roku nawiązałam współpracę z panem Markiem Głuchowskim i do dnia dzisiejszego opiekuję się końmi znajdującymi się u niego w treningu. W codziennych obowiązkach towarzyszy mi moja suka Hera, która pilnuje nie tylko mnie ale i całego ośrodka.

 
Facebook